KONST / Litografier / Färglitografi 13396131
nr 1339 6131
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, "Rosenkavaljeren". Signerad, numrerad 327/350, daterad -59. Motivet: 43x54 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 augusti 2020
kl 19:25:23
3/8 11:29:42
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner